Krajský přebor jednotlivců mládeže

Od pátku 11. 9. do neděle 13. 9. byl v rekreačním středisku Milovy (okres Žďár nad Sázavou) odehrán krajský přebor jednotlivců mládežnických kategoriích HD10-16. Jednalo se o finálový turnaj, který byl z důvodu „koronaviru“ odložen na netradiční termín hned na úvod nového školního roku. Letošní finále bylo poprvé hráno v širším složení a z našeho šachového oddílu se do něho probojovalo z kvalifikačních turnajů hned pět mládežníků. Bohužel Vojta Šmehlík a Florian Beil těsně před turnajem onemocněli a tak na Vysočinu odjeli pouze Leona Bártová, Matyáš Daul a Dan Mičík. Hrálo se v pěkném přírodním areálu a děti mohly hned z hracího sálu vyběhnout na dětské hřiště, kde většinou trávily zbylý volná čas. Turnaje se zúčastnilo cca 100 dětí a mezi nimi byl i mistr světa v rapid šachu devítiroční Jiří Bouška z Polabin Pardubice. Tento mladíček však na místo své kategorie hrál tu nejstarší, a i tu opanoval a připsal si titul přeborníka kraje v kategorii HD16. Z našich zástupců se nejlépe dařilo Leoně Bártové, která v celkovém pořadí skončila v silné konkurenci ve své kategorii HD14 na šestém místě, což byl neočekávaný skvělý výsledek. Ohlasy na umístění turnaje a jeho průběh byly velmi dobré a tak to vypadá, že i příští rok se sem finálový turnaj vrátí. Věřím, že se našim mládežníkům bude v následujících v kvalifikačních turnajích dařit a zúčastníme se ho opět v hojném počtu.