Časopis šach


Časopis “Československý šach „ – Moravskotřebovští šachisté  1973-2004

Zpracoval:Navrátil Miroslav

12/1973- 3,50 Kčs

Šach v Praze

V době od 22.srpna do 7.října proběhly v Praze dvě skupiny III.etapy přeboru ČSSR v šachu jednotlivců

Skupina A:1.Hausner(Tesla Karlín)8,5;2.Stulík(Vyšehrad)8;3.Skácel(Vyšehrad)7,5;

Skupina B:1.Sýkora(Vyšehrad)8,5;2.Záruba(Dopravní podniky) a Ratolístka(Vyšehrad)8;4.Špaček(Tesla Karlín) a ENDL(Dopravní podniky)7,5;

3/1976- 3,50 Kč

Přebor  ČSR 1975

Místo konání –  turistická chata na Čiháku v Orlických horách

1 Hausner 8   17’/23 Juřek 5,5
 2/3 Možný 7,5     Krejčí 5,5
  Řezníček 7,5     Kohpout 5,5
4’/8 Gross 7     Spešný 5,5
  Dobrovolský 7     Vrabec 5,5
  Babula 7     Truc 5,5
  Skácel 7     Jaček 5,5
  Kuba 7   24’/29 Drvota 5
9 Karlík 6,5     Hostička 5
10’/16 Zrzavý 6     Laštovička 5
  Vykydal 6     Vyhnálek 5
  Mokrý 6     Endl 5
  Žahour 6     Skyva 5
  Brajko 6   30’/31 Fajfr 4,5
  Sejkova 6     Hájek 4,5
  Seliger 6   32’/34 Novotný 4
          Vaindl 4
        35 Mlýnek 3,5
        36’/38 Zámečník 3
          Široký 3
          Bouček 3

 

11/1977-3,50 Kčs

Krajský přebor jednotlivců Východočeského kraje

Byl hrán ve dnech 18.-22.8 1977 v Pardubicích jako III.etapa přeboru ČSR za účasti 14 předních hráčů kraje,kteří prošli sítem předchozích etap.

Konečné pořadí: 1.Mojžíš(Sl.Hradec Králové) 9,5 ;2.Semerák(Náchod) 9 ;3.Endl(Slovan Mor.Třebová) 8,5 ;4.Černý(Sl.Hradec Králové);5.Hájek J.(Sokol Zaječice);6.Novotný(Náchod);7.Bislavský(Sl.Hradec Král.);8.Trojan(Lok.Pardubice);9.Nevole(Sl.Hradec Král.);10.Švanda(Lok.Pardubice);11.Říha(Sl.Hradec Král.);12.Marha(Sl.Hradec Král.);13.Šilar(Lok.Pardubice);14.Stodola J.(Sp.Polička)

2/1978-3,50 Kčs

Polofinále mistrovství ČSSR

Tři polofinálové turnaje v ČSR a jeden v SSR určily 12 postupujících do finále mistrovství ČSSR jednotlivců: A- Teplice/B-Česká Lípa/C-Kolín

B- Česká Lípa

    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  
                                 
1 Hausner Ivan X  1/2  1/2  1/2  1/2 1     1/2 1     1/2 1    1     1/2 1    1    9 1/2
2 Mokrý Karel  1/2 X  1/2  1/2 1     1/2 0     1    1    0    1    1    1    1    9   
3 Gross Štefan  1/2  1/2 X  1/2 0     1/2 1    0    1    1    1    1    1    1    9   
4 Špaček Petr  1/2  1/2  1/2 X  1/2  1/2  1/2  1/2  1/2  1/2 1     1/2 1    1    8   
5 Sobek Jaroslav  1/2 0    1     1/2 X 1    0    1    1    0     1/2 0    1    1    7 1/2
6 Zpěvák Pavel 0     1/2  1/2  1/2 0    X 1     1/2  1/2 0    1    1    1    1    7 1/2
7 Trapl Jindřich  1/2 1    0     1/2 1    0    X 0     1/2  1/2 1      1/2  1/2 1    7   
8 Babula Milan 0    0    1     1/2 0     1/2 1    X 0    1    1     1/2 1     1/2 7   
9 Mišta Ladislav  1/2 0    0     1/2 0     1/2  1/2 1    X 1    0    1    1    1    7   
10 Drvota Antonín 0    1    0      1/2 1    1     1/2 0    0    X  1/2  1/2  1/2 1    6 1/2
11 Nun Jiří 0    0    0    0     1/2 0    0    0    1     1/2 X 1    1    1    5   
12 Ježek Jan  1/2 0    0     1/2 1    0     1/2  1/2 0     1/2 0    X 0    1    4 1/2
13 Vrabec Miloš  1/2 0    0    0    0    0     1/2 0    0     1/2 0    1    X  1/2 2 1/2
14 Endl Vlastimil 0    0    0    0    0    0    0     1/2 0    0    0    0     1/2 X 1   

 

3/1978-3,50Kčs

Krajský přebor jednotlivců v Pardubicích :            

1 Nun Jiří Sl.Hradec Král. 9 1/2
2 Staffen Loko Pardubice 7 1/2
3 Pokorný Sl.Hradec Král. 7,5
4 Volf Jiskra Ústí n/Orlicí 7   
5 Mojžíš Sl.Hradec Král. 6 1/2
6 Novotný Náchod 6 1/2
7 Brychta Zaječice 6   
8 Hájek Zaječice 6   
9 Petrželka Loko Č.Třebová 5 1/2
10 Endl Slovan Mor.Třebová 5 1/2
11 Outulný Loko Pardubice 4   
12 Černý Sl.Hradec Král. 4   
13 Červinka Rokytnice 2 1/2

                                                  

2/1979 – 3,50 Kčs

9.Přebor mužů ČSR

Se uskutečnil od 11. do 24.11.1978 v Moravské Třebové. Byl na vyšší sportovní úrovni proto,že se hrálo o 15 postupových míst do příštího přeboru ČSR. Společensky vyzněl turnaj velmi dobře,účast představitelů státních i společenských organizací  podtrhla význam podniku.Hladký průběh turnaje zajišťoval  s.Endl s dalšími činovníky TJ Slovan Moravská Třebová i trio rozhodčích  ss.Foglara(hlavního),Rozenberga,Řezníčka.Magnetem pro diváky byla účast jednoho MM a dvou MS.

42 účastníků sehrálo turnaj  švýcarským systémem na 13 kol .V turnaji po zásluze  vyhrál Karel Mokrý z Olomouce,dorostenecký přeborník ČSSR 1977,který hrál klidně a spolehlivě.

Konečný výsledek: 1.-3. Mokrý,Drvota,Řezníček po 8 bodech,

4.-5. Modr a Vokoun po 7,5 ,

6.-15. Mišta,Šorm,Tichý,Zrzavý,Věchem,Daněk,Hlaváček,Votruba,Michenka, a Zvolánek

po 7,16.-19. Donnert(rovněž postupuje)Skácel,Sobek,Smetana po 6,5,20.-24. Vykydal,Vrabec,Kolář,Sejkova a Ježek po 6,  

25.-31. Česal,Uhmann,Kohout,Felix,Trávníček,Baran a Joukl po 5,5,

32.-36. Krejčí,Ramík,Walowy,Ptáčník,Michálek po 5,

37.-40. Laštovička,Mlýnek,Procházka a Přibyl Jar.po 4,

5,41. Vacek 4

a 42.Matouš 1,5 bodu.

Ukázkou přinášíme hru medailistů:

[Event „Přebor ČSR Mor.Třebová“]

[Site „?“]

[Date „1978.11.11“]

[Round „?“]

[White „Mokrý“]

[Black „Laštovička“]

[Result „1-0“]

[ECO „C05“]

[Annotator „Navrátil,Miroslav“]

[PlyCount „73“]

1. e4 e6 2. d4 d5 3. Nd2 Nf6 4. e5 Ng8 5. c3 Qd7 6. Ne2 {

Volí módní pokračování,které hrává mistr  světa Karpov.} b6 7. Ng3 c5 8. Nf3 h5

{Černý rozvíjí hru po celé sachovnici,co# bude mít za následek,#ze jeho král

nebude mít klid ani na jednom z krídel.} 9. h4 Ba6 10. Bxa6 Nxa6 11. O-O c4 12.

Bg5 Rc8 13. b3 g6 14. Nd2 b5 15. bxc4 bxc4 16. Rb1 Be7 17. Nf3 Bxg5 18. Nxg5 {

Partie je strategicky rozhodnuta a je poučné sledovat,jak bílý stupňuje

poziční tlak.} Ne7 19. Rb2 Kf8 {

19.— 0-0 vázlo na 20.Jxh5 gxh5 21.Dxh5 s matovým útokem.} 20. Qf3 Nf5 21.

Nxf5 gxf5 {Mensím zlem bylo 21.— exf5.} 22. Rfb1 Rc7 23. Nh3 {

Definitivní oslabení černých polí.} Qd8 24. g3 Rc6 25. Nf4 Rb6 26. Rxb6 axb6

27. Nxh5 Nb8 28. Nf6 Nd7 {

Cerný radeji odevzdává druhého pesce,ale mnoho vyhlídek jiz# nebylo.} 29. Nxd7+

Qxd7 30. Rxb6 Qa7 31. Rb2 Qa3 32. Rb8+ Kg7 33. Rxh8 Kxh8 34. Qh5+ Kg7 35. Qg5+

Kf8 36. h5 Qxc3 37. h6 1-0

[Event „9.přebor ČSR Mor.Třebová“]

[Site „?“]

[Date „1978.11.12“]

[Round „?“]

[White „Felix“]

[Black „Drvota“]

[Result „0-1“]

[ECO „C02“]

[Annotator „Navrátil,Miroslav“]

[PlyCount „66“]

[TimeControl „40/600:40/600:40/600“]

1. e4 e6 2. d4 d5

3. e5 c5 4. c3 Nc6 5. Nf3 Qb6 6. a3 c4 {Hrává se i Sd7 nebo a5.} 7. Nbd2 Na5 8.

g3 {Teorie doporučuje Keresovo 8.b4!? cxb3 9.Sb2 Sd7 10.c4.} Bd7 9. Bh3 Be7 10.

O-O {Predčasné,lépe Vb1.} h5 11. Ne1 g5 {Cerný nekompromisně útočí.} 12. f4 g4

13. Bg2 Nh6 14. Qe2 Ba4 15. Rf2 Nf5 16. Nf1 Nb3 {

Zdálo by se,ze partie je jiz rozhodnuta.} 17. Rb1 O-O-O 18. Ne3 Nfxd4 {

Obět je solí hry.} 19. cxd4 Nxd4 20. Qd2 Nb3 21. Qc3 Bc5 22. Re2 d4 {

Lépe bylo 22.—Jd4 s dalsím Jf5,Sb5  a potom d4.} 23. Qxc4 Bb5 24. Qxb3 Bxe2

25. Qxb6 Bxb6 26. Bf1 dxe3 27. Bxe2 h4 {Cerný se v predchozích zápletkách

prekombinoval a proto se snazí o náznak útoku.} 28. b4 $2 {

Vázna chyba.Bílý z uspokojení zisku 2 figur za věz prehlízi takt.úder.} Rd1 $3

{Blesk z čistého nebe-výsledek partie se rázem mění.Odpověd bíléhoje jestě

nejlepsí,nebot napr.vázne 29.Kf1 pro hxg3 atd.} 29. Bxd1 e2+ 30. Be3 Bxe3+ 31.

Kg2 h3+ 32. Kh1 exd1=Q 33. Rxd1 Rd8 0-1

 

 PS:Ubytování hráčů bylo zajištěno za přispění ing.Hlaváče(předsedy TJ Slovan)v prostorách internátu n.p.Hedva.Hrálo se v sále Besedního domu n.p.RaJ(bezplatně za přispění ředitele p.Mahdala)

Částečně uvolnění pracovníci:Navrátil Miroslav-n.p.KRAS-zajištění finančního krytí a vyúčtování fin.prostředků z šach.svazu ČSTV.

Zdeněk Krček-n.p.Hedva –zajištění propagace a tisk.materiálu.

10/1980- 3,50 Kčs

Pohár ČSR žákovských družstev

II.ročník ČSR žákovských družstev  se hrál v Moravské Třebové  od 7. do 20.7. za účasti družstev ze všech osmi krajů ČSR.Proti minulým ročníkům byla jedna výrazná změna:každé družstvo muselo mít  jednoho mladšího žáka(nar.po 1.9.1968).V rámci soustředění  byl sehrán turnaj šestičlenných družstev,turnaj jednotlivců –žáků(švýc.systém,11 utkání,40 účastníků),turnaj dívek(10 žákyň) a byl prováděn rozbor  sehraných partií a výcvik řízený  trenéry ing.Vratislavem Horou,a mistrem sportu Markem Vokáčem.

Turnaj družstev: 1.Severomoravský(Gola 5,Žůrek 6.5,Velička 6,Langer 7,Solanská 4)14 (33)

                           2.Jihomoravský 12 (28)

                           3. Praha   9 (24)

                           4.Východočeský 7(21)

                           5.Středočeský 6  (23,5)

                           6.Severočeský 5  (18,5)

                           7.Západočeský  2  (10,5)

                           8.Jihočeský  0  (9,5)

Nejúspěšnější na jednotlivých šachovnicích : 1.  Konopka (Praha)  5,5

                                                                         2.  Žůrek (SM)     6,5

                                                                         3.  Hádek  (Stč)    4,5

                                                                         4.  Velička  SM)   6

                                                                          5.  Langer  (SM)  7  ze 7

                                                                          6.  Kamínková  (JM)  5,5

Turnaj dívek : 1.  Marcela Kamínková   (JM)    8

                        2.  Jitka Kokmanová    (SČ)        7,5

                        3.  Marcela Zolmanová  (Stč)      6

Turnaj chlapců :   1.  Martin Gola  (SM)   9,5

2        Michal Moravec  (Stč)  8

3        Pavel Blatný   (JM)  7,5 

Stanislav  Foglar    rozhodčí turnajů

Organizačně zajišťovali členové šach.oddílu(Endl,Navrátil a další)

10/1981-3,50Kčs

Bleskové turnaje trenérů

V průběhu  krajského školení trenérů III.třídy ve dnech 20.-27.června byly nevolných večerních hodinách sehrány dva dobře obsazené bleskové turnaje.V prvním zvítězil Fuchs,TJ Náchod  6 před   Foglarem,Lok.Pardubice 5,5 a Hollmannem,Sp.Rokytnice 5,ve druhém  hrály i tři naše přední dorostenky.Výsledek : 1.Seifert,Sl.Hradec Kr. 12, 2.Rybák,Náchod  10,5, 3.Fuchs,Náchod 10, 4.Černý ,PS Pardubice 10, 5.Juřík,Sl.Hradec Kr. 6,5, 6.Jana Hájková, TRA Chrudim 6, 7.Nývlt,Náchod 6, 8.Kotva Sl.Mor.Třebová 5,5, 9.Sedlák Sl.Mor.Třebová 5,5, 10.Foglar Pardubice 4,5, 11.Ripperová,Un.Brno 4,5, 12.Petra Hájková ,TRA Chrudim 4, 13.Paukert,Sp.Hradec Kr.3,5, 14.Seifert 2,5.

3/1982-3,50 Kč

Osmá soutěž čtyřčlenných družstev- korespondenční šach

Výsledky čtvrtfinále skupina B:

1  Slovan Mor.Třebová – Endl,Kotva,Chvojka,Charvát     20

2. Slovan Havlíčkův Brod B

3. Baník Bystřice nad Pernštejnem

4. OV ČSTV – Brno venkov

5. Baník Habartov

6. Spartak Kbely

7. Sokol Blatná

8. US Praha B

9. ŠK Vidma Praha

10.Slovan Hodonín

11.Tatran Litovel

12.Lesn.škola Trutnov

13.OV ČSTV České Budějovice

Individuální výsledky – 1.šachovnice  Endl  10,2.šach.Kotva  8,4.šach.Charvát 8,5.

5/1985-3,50 Kčs

19.ročník žákovského turnaje“Orlická šachovnice“,

který v Ústí nad Orlicí uspořádal ODPM spolu s TJ Jiskra.Putovní cenu vyhrál Laštůvka z Moravské Třebové,v kategorii mladších žáků zvítězil Vícha z Mor.Třebové.

10/1985- 3,50 Kč

Krajské přebory

V Pardubicích proběhly rozehrávky KP.Z dvaceti účastníků si postup vybojovali Běloušek,Pačovský,Prymula,Hostinský a Kotva.

 

Přebor ČSR dorostenců

 Dějištěm přeboru byly již po sedmé Loučovice u  Lipna-trenéři  P.David a P.Hába

Hodnotili po každém utkání výkony chlapců.

Výsledek turnaje:     1.  Špiřík Jiří            8   z 11    Baník  Havířov

                                  2. Bělík D.               7,5           Uni.Brno     

                                  3.  Šléžka V.            7,5           Loko.Krnov

                                  4.  Moravec M.        7,5           Loko.Kolín

                                  5.  Stýblo M.            7,5           Loko.Olomouc

                                  6.  Hráček Zd.          7              J.St.Město

                                  7.  Zlatohlávek L.     7              Sl.Hradec Králové

                                  8.  Barták Vl.            6,5           Sl.Mor.Třebová

 

Všichni postupují do přeboru ČSSR.

                                  Celkem    36 dorostenců

11/1985 – 3,50 Kč

Přebor ČSSR dorostu  1985

Technickým zajištěním byla pověřena TJ Slavia Havířov,která plně zužitkovala bohaté zkušenosti  z přeboru dorostenek a zhostila se úkolu výborně.Potvrdily se známe skutečnosti-více než polovina finalistů byla z Moravy,polovině českých krajů chyběli zástupci.Nejvíce to bolí u Prahy,která v minulosti bývala hlavním dodavatelem.A tak fakta ukazují ,kde se s dorostenci trenérsky pracuje.

Na nejvyšší příčce došlo k dělení a tak podle řádů získávají titul oba:Pavel Blatný,obhájce,který měl nejvyšší rating,svou pozici se pečlivě hlídal a zbytečně neriskoval,a Michal Moravec z Kolína,který byl překvapením a vyznamenal se nebojácnou hrou.Bronzovou medaili vybojoval Luboš Zlatohlávek z Hradce Králové:docílil tak svého největšího úspěchu ,který by ho měl povzbudit k usilovnější práci.

Střed tabulky byl vyrovnaný, zatím se neprosadil talentovaný Hráček.

Výsledek turnaje:      1.-2.  Blatný a Moravec            10

                                  3.-4.  Zlatohlávek a Bělík          8,5

                                  5.       Špičák                              8

                                  6.       Šléžka                              7,5

                                  7.       Langner                            7

                                   8.      Hráček                              6,5

                                   9.      Barták                               6

                                  Atd.                       

12/1985 -3,50 Kčs

 Poznámka – Na XXIV.mistrovství světa juniorů v SAE 

Konečné  pořadí :    1.  Dlugy         USA           10    nar.19.1.1966

                                 2.  Blatný        ČSSR          9            22.6.1968

                                 3.  Klinger    Rakousko       9

                                 4.  Grivas      Řecko            8,5

                                  5.  Howell    Anglie           8,5

                                  6.  Ivančuk     SSSR           8,5

                                  7.  Anand       Indie            8,5   

Korespondenční šach

Na kongrese ICCF se po dlouhé práci,když příslušná komise zpracovala výsledky 92.934 partií,které odehrálo 6.648 hráčů,vydalo prezidium ICCF listinu osobních koeficientů.Do oficiální listiny zařadili 1.273 hráčů ,kteří splnili podmínky,že odehráli nejméně 30 partií a poslední výsledek měli po roku 1978.Započítané jsou výsledky z těch soutěží,které skončily do prosince 1984.

Oficiálně klasifikovaní čs.hráči:  1.       J.Zrzavý                      2545

                                                        2.       dr.J.Franzen                 2530

                                                        3.-4.  J.Ježek aj.Podgorný      2505

                                                        5.       J.Zapletal                     2475

                                                        6.       J.Šnajdr                        2460

                                                        7.       ing.M.Weiner              2450

                                                        8.       ing.F.Smrčka               2435

                                                       9. -10. ing.M.Krečmer            2425

                                                                  J.Spodný    

                                                      11.-12. dr.V.Brát                     2415

                                                                  Jos.Nun

                                                      13.       dr.Bulla                        2410

                                                      14.       ing.V.Nevole                2405

                                                      15.-17. ing.L.Ližan                   2395

                                                                   J.Polák

                                                                   ing.Č.Teichmann

                                                      18.        ing.J.Trapl                   2385

                                                      19.        ing.O.Štefan                2370

                                                       20.-23. ing.E.Blaháček            2365

                                                                   Vlastimil Endl

                                                                    Karel  Petrželka 

                                                                   I.Rýc

a dalších  20 hráčů do 2200.

Světová špička :     1.     Sloth       Dánsko        2700

                               2.     Chasin     SSSR           2685

                          47.-56.  Zrzavý

3/1986 – 3,50 Kč

Jubilejní Hradec Králové

XX.ročník mezinárodního  vánočního turnaje“Memoriál  ing.Vítězslava Hampla“ se uskutečnil ve dnech 27.12.1985-5.1.1986.I přes neúčast hráčů Sovětského svazu  se podařilo agilním pořadatelům z hradecké  Slavie zabezpečit turnaj V.kategorie FIDE-ELO 2.359:

Turnaj B: 42 účastníků se utkalo v 9.kolech švýcarským systémem.

Pořadí  :   1.   MF  m.Mojžíš              7,5

                 2.  Freisler                          7     (účastník přeboru ČSSR)

                 3.  Barták Vladimír            7      (nadějný  dorostenec z Mor.Třebové)

                 4.  Nevole                           6  atd.

5/1986 – 3,50 Kč

Korespondenční šach- 10.celostátní soutěž družstev(přebor ČSSR)

Ve skupině A konečné pořadí:  1.   Kaučuk Kralupy nad Vltavovu

  1. Spartak Ústí nad Labem
  2. TJ Náchod
  3. Lokomotiva Praha 17
  4. OV ČSTV Ústní nad Orlicí
  5. TJ Slovan Mor.Třebová

 

Výsledky na jednotlivých šachovnicích:   II.šach. 3. Pavel Sikora (TJ Slovan Mor.Třebová)

                                                                   IV.šach.1. Vladimír Barták   -„-

10/1986 – 3,50 Kč

Korespondenční šach

Osobní koeficienty ICCF k 1.7.1986

Oficiálně klasifikovaní ČS hráči               26.  Endl Vlastimil     2365

                                                                          Barták Vladimír  2025

3/1987 – 3,50 Kč

Přebor ČSR 1986

 

17.přebor ČSR mužů

V Karviné se poprvé hrálo s novým časovým limitem,který se osvědčil:vedl ke zvýšení bojovnosti a silně omezil počet přerušených partií.Nová varianta švýcarského hracího systému sice vyvolala určité problémy,ukázala se však jako spravedlivá.Základní rozdíl ve srovnání

S předchozími ročníky spočíval však v kvalitním obsazení:přijelo 9 MM a startovali jen  4 hráči s 1.VT.

Výsledek – 13 partií

1 Gross 9,5   22 Langner 6,5
2 Nun Jiří 9,5   23 Bělík 6,5
3 Hába 9   24 Babula 6,5
4 Hráček 8,5   25 Palek 6,5
5 Zpěvák 8   26 Šenold 6,5
6 Fiřt 8   27 Ježek 6
7 Přibyl 7,5   28 Jankovec 6
8 Augustin 7,5   29 Michenka 6
9 David 7,5   30 Šilar 6
10 Netušil 7,5   31 Krajina 6
11 Hájek 7   32 Fichtl 6
12 Prandstetter 7   33 Skýva 5,5
13 Freisler 7   34 Kunc 5,5
14 Hostička 7   35 Vodička 5,5
15 Lerch 7   36 Boreš 5
16 Čížek 7   37 Groh 5
17 Juřek 7   38 Gregor 5
18 Felix 7   39 Rozkovec 4,5
19 Pacl 7   40 Salač 4
20 Dobrovolský 6,5   41 Jansa 3,5
21 Říha 6,5   42 Kotva 2,5

 

6/1987- 3,50 Kč

Masové soutěže

 

Na 200 mladých  šachistův startovalo ve Východočeském finále olympiády středních škol –soutěž uspořádal ŠO VCHZ Pardubice v kultůrním domě Ohrazenice.Zvítězilo gymnásium J.K.Tyla Hradec Králové před  Gymnásiem Pardubice a Gymnásiem Lanškroun.

Nejlepší individuální výsledek na 1.šachovnici  docílil Zlatohlávek z Holic a Barták z Moravské Třebové.

9/1987 – 3,50 Kč

Listina osobních koeficientů v korespondenčním šachu k 31.12.1986

1.-.2.    Franzen,Zrzavý                       2550

37. Endl Vlastimil                               2365

      Petrželka                                         2365

      Škorpík                                           2300

      Volf                                                 2265

      Barták Vladimír                           2025

 

Přebory ČSR dorostenců

 Všechny kraje obsadily přebor ČSR dorostenců,který proběhl za účasti 38  hráčů v Třinci.Titul poprvé vybojoval přední hráč druholigové  Jiskry Staré Město David Vavruška,další 2 medaile  získali Jan Michálek z Plzně a Vladimír Barták z Moravské Třebové.Kladem soutěže byla mimořádná bojovnost a mizivý počet remizových partií.

12/1987 – 3,50 Kčs

Přebor ČSSR dorostenců

Podobně jako vloni měla i letos nejpočetnější zastoupení Morava.V Havířově chyběl Pavel Blatný,který startoval na juniorském MS  na Filipínách,Hráček zase dal před obhájením loňského zlata přednost mezinárodnímu turnaji v Uherském Hradišti a Šarközy turnaji Čedok Open.Favority tak byli Langer a Bělík a nezklamali.

Výsledek turnaje: 1.Langner 9 ½, .Bělík 8 ½, Biolek,Barták,Hájek  8, Brdičko 7, Bakalář,Hošek,Vavruška 6 ½, T.Plachetka a Mrva 6, Paleček 5,Michálek 4,Baláž 1 ½.

Barták se důstojně rozloučil s dorosteneckou kategorií.

 

(273) Langner – Barták [B88]

přebor ČSSR dorost Havířov 1987

B88: Sicilská obrana (Sozinův útok)

1.e4 c5 2.Jf3 d6 3.d4 cxd4 4.Jxd4 Jf6 5.Jc3 a6 6.Sc4 e6 7.0–0 Se7 8.Sb3 Jc6 9.f4 Dc7 10.Kh1 Ja5 11.f5 Jxb3 12.cxb3 12…b5 13.Se3 [13.Sg5 0–0=] 13…e5 Hrozí, že černý získá nějaký materiál: e5xd4 [13…b4!? je zajímavé 14.Jce2 Db7ł] 14.Jc2˛ Ččerný nemá moc volného prostoru 14…Db7 [14…Sb7 15.Jb4 0–0˛ (15…Jxe4 16.Jcd5 Dd8 17.Sb6±; 15…Sxe4?? by vedlo k okamžitému konci 16.Jxe4 Jxe4 17.Dd5 Jg3+ 18.hxg3+-) ] 15.Sg5± b4 16.Sxf6 bxc3 17.Sxe7 cxb2 18.Vb1 Dxe7 [18…Kxe7 19.Dg4 (‹19.Vxb2 Dxe4 20.Ja3 Sb7˛) 19…Kf8 20.Je3±] 19.Je3+- Sb7 [ą19…0–0 20.f6 Da7+-] 20.f6 gxf6 [20…De6 21.fxg7 Vg8 22.Jf5+-] 21.Jf5 Dd7 22.Jxd6+ [22.Dxd6 pro bílého je to mnohem jednodušší 22…Dxd6 23.Jxd6+ Ke7 24.Jxb7 Vhc8+-] 22…Ke7 23.Jf5+ Ke8?! klade malý odpor [23…Kd8 24.Dc2 Vc8+-] 24.Dg4 Vd8 25.Dg7 Vf8 26.Dxf6        1–0

1/1989- 3,50 Kč

Přebor ČSR mužů

19.Přebor ČSR se již tradičně konal v Karviné – 13.kol – 5 MM

Výsledek turnaje(při stejném počtu bodů je pořadí určeno podle Buchholze):

1.   Bakalář                    10

2.   David                       9

3.   Brychta                    8 ½

4.   Prandstetter

5.   Augustin

6. -7.  Zpěvák,Velička -8,0;/8.-12.Gross,Biolek,Rybák,Orság,Freisler- 7,5;/13.-19.Rašík,Vavruška,Babula,Juřek,Fiala,Krčmář,Vodička -7,0;/20.-.25.Bělík,Kroužel,Pacl,Spěšný,Jeřábek,Šelejlo-6,5;/26.-27.Ráliš,Walowy-6,0;/28.-36.Hudeček,Krajina,Michálek,Antošík,Fiedler,Hájek,Boreš,Polák,Kretek-5,5;/

37. Barták                      5,0

38.-39.Folk,Pospíšil       4 ½

40.-41.Sommerlík,Zbořil 4,0

42.  Pokorný                   3 ½

Korespondeční šach – mistrovské soutěže

 Řádně byl ukončen 22.přebor dorostu ČSSR.Zvítězil v něm nejmladší účastník turnaje,nadějný syn MM Josefa Přibyla Martin Přibyl z Prahy(1974) před Jiřím Salabou z Kopřivnice a Richardem Biolkem  z Přerova.

    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  
                                   
1 Přibyl   1 1 1 1 0,5 1 0 0,5 0 1 1 1 1 1 11
2 Salaba 0   0,5 1 0,5 1 0,5 1 1 0 1 1 1 1 1 10,5
3 Biolek 0 0,5   0 1 0,5 1 1 1 1 1 0,5 1 1 1 10,5
4 Vícha 0 0 1   0,5 1 1 0 0 0,5 1 1 1 1 1 9
5 Barták 0 0,5 0 0,5   0,5 1 0,5 1 1 0 1 1 1 0 8
6 Petráň 0,5 0 0,5 0 0,5   0,5 1 0 1 1 0 1 1 1 8
7 Dobrotka 0 0,5 0 0 0 0,5   1 0,5 1 1 0,5 1 1 1 8
8 Hrudka 1 0 0 1 0,5 0 0   0,5 0,5 0,5 1 0,5 1 1 7,5
9 Pokorný 0,5 0 0 1 0 1 0,5 0,5   1 0,5 0,5 1 0 1 7,5
10 Richter 1 1 0 0,5 0 0 0 0,5 0   0,5 0 1 1 1 6,5
11 Häusler 0 0 0 0 1 0 0 0,5 0,5 0,5   1 1 1 1 6,5
12 Čechovský 0 0 0,5 0 0 1 0,5 0 0,5 1 0   0 1 1 5,5
13 Orviský 0 0 0 0 0 0 0 0,5 0 0 0 1   1 1 3,5
14 Kopkan 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0   0 1
15 Belák 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1   1

 

4/1989 – 3,50 Kčs

ŠO Vidmar VŠ Praha

upořádal dvě pěkné akce k 17.listopadu.Plným úspěchem domácích a vítězstvím D.Vavrušky skončil bleskový turnaj za účasti 48 hráčů.Ve velmi silně obsazeném kandidátském turnaji s prům.koef. 2244  zvítězil domácí V.Šléžka před Brychtou a Bakalářem ze Sl.Vyšehrad,následovali Doležal,Netušil,Tobiáš,Kalivoda,Větrovský a Barták.

12/1989 – 3,50 Kč

TJ Spartak Polička

Uspořádal kandidátský turnaj ve kterém po vyrovnaných bojích zvítězil M.Kotva ze Slovanu Moravská Třebová před pardubickými borci Šírem,Kourkem,Kárníkem.

 

7/1990 – 3,50 Kč

Česká národní liga 1989 – 1990  skupina A

 

  1. ZČE Plzeň                               17
  2. DP Praha                                14
  3. Bohemians Praha B           13
  4. Škoda Plzeň                          10
  5. Slavoj Vyšehrad B             10            
  6. Škoda Č.Budějovice A       8
  7. VŠ – Vidmar Praha       8
  8. Tesla Karlín B                        6
  9.  Loko Karlovy Vary           3
  10. Škoda Č.Budějovice B       1

 

Galerie  nejlepších

Blecha                      ZČE   Plzeň           88,9 %           8/9               6.šach.

Špaček                      DP Praha               87,5               7/8               1.

Klimeš                      -„-                          83,3               7,5/9            5.

Barták                     VŠ Vidmar            83,3               7,5/9            5.  

 

3/1991 – 6,- Kč

Z přeboru ČR

(277) Salaba – Barták [B66]

Přebor ČSR, 30.09.1990

[Fritz 9 (85s)]

409MB, Shredder11.ctg, PCB66: Sicilská obrana (Rauzerova varianta) 1.e4 c5 2.Jf3 Jc6 3.d4 cxd4 4.Jxd4 Jf6 5.Jc3 d6 6.Sg5 e6 7.Dd2 a6 8.0–0–0 h6 9.Se3 Sd7 10.f4 b5 11.Sd3 Jxd4 [11…b4 12.Jce2 Db8 13.h3 Db7 14.Jf3 Vc8 15.Kb1 Ja5 16.e5 Jd5 17.b3 Jc6 18.exd6 Sxd6 19.f5 Se7 20.Sc4 Jxe3 21.Dxe3 exf5 22.Je5 Jxe5 23.Dxe5 f6 24.Dg3 g5 25.Jd4 Vxc4 26.bxc4 Gufeld,E (2515)-Veingold,A (2445)/Tallinn 1981/MCL/1–0] 12.Sxd4 Sc6 [12…b4 13.Je2 e5 14.fxe5 dxe5 15.Sxe5 Da5 16.Sxf6 Dxa2 17.c3 gxf6 18.Sc4 Da1+ 19.Kc2 Sa4+ 20.Sb3 Da2 21.Jc1 Sxb3+ 22.Jxb3 Da4 23.Dd5 Vc8 24.Db7 Dc6 25.Dxc6+ Vxc6 26.Jd4 Vc8 27.Kd3 Van der Weide,K (2467)-Veerman,J (2168)/Dieren 2000/CBM 077 ext/1–0 (75)] 13.Vhe1 b4N [13…Se7 14.Kb1 0–0 15.g4 Jd7 16.Se3 e5 17.f5 b4 18.Je2 Jf6 19.Vg1 Jxe4 20.Sxe4 Sxe4 21.Jg3 Sc6 22.Jh5 Kh7 23.g5 Sf3 24.gxh6 Sxh5 25.hxg7 Vg8 26.Dg2 Sh4 27.De4 Sf6 28.Vg3 Kosten,A (2505)-Badii,M (2230)/Paris 1989/TD/1–0 (37)] 14.Sxf6 gxf6 15.Jd5 a5 16.f5 Sxd5 17.Sb5+ Ke7 18.Dxd5!! Matový útok 18…h5 [18…exd5 19.exd5 Matový útok; 18…– 19.Sb7 Hrozba matu] 19.Db7+ 0–1

9/1991 – 6,- Kč

ELO Fide k 1.7.1991

 2575   g   Ftáčník Lubomír

2555   m  Štohl Igor

2555   g   Smejkal Jan

2525   g   Mokrý Karel

2500   g   Meduna Eduard

2485   g   Jansa Vlastimil

2485   m  Hába Petr

2480   m  Blatný Pavel

2470   m  Pekárek Aleš

2470   g   Plachetka Jan

2465   g   Filip Miroslav

 75. – 85.

2340Barták Vl.,Beil Z.,Freisler P.,ZvolánekL.,Blatný Fr.,Zedek A.

10/1991 – 9,- Kč

Hráči ČSFR zařazení na LOK   ICCF

 73.-75.  Endl Vlastimil   2280

 

11/1992 – 14,-Kč

Celostátní liga nebude

 

Tak jsme zabili ligu,paní Millerová.Kterou?No tu celostátní.

Celostátní liga je soutěží Československého šachového svazu,tedy nejvyšší soutěž československých šachistů.Nebude-li existovat  Československý šachový svaz,bylo by absurdní ,aby se hrála jeho soutěž.Vedení ČŠS se rozhodlo k 1.lednu ukončit svou činnost a šachové hnutí rozdělit podle nové státní příslušnosti.Byl vylosován 1.ročník Českomoravské ligy o 10 družstvech  a osiřelá 4 slovenská družstva si sehrají Slovenskou extraligu.

1A Lokomotiva Kolín     1B Lokomotiva Olomouc
1 M.Jírovský 2410   1 Žůrek 2385
2 Neckář 2360   2 Pastirčák 2385
3 Moravec 2281   3 Zvolánek 2340
4 P.Jírovský 2280   4 Oral 2320
5 Kourek 2305   5 Beil 2340
6 D.Efler 2330   6 Diviš 2275
7 L.Efler 2290   7 Stýblo 2310
8 M.Rybák 2290   8 Kňažovčík 2270
    2318       2328
2A ŠK Vyšehrad     2B Slávia Hradec Králové
1 Pachman 2370   1 Ji.Nun 2440
2 Možný 2425   2 Votava 2435
3 Tichý 2395   3 Ambrož 2415
4 Konopka 2350   4 P.Němec 2245
5 Juřek 2305   5 Jos.Nun 2375
6 Netušil 2305   6 Pokorný 2310
7 Čech 2330   7 Trefný 2213
8 Beran 2229   8 Prymula 2250
    2339       2335
3A Bohemians ZPA Čakovice   3B DP Praha  
1 Jansa 2455   1 Smejkal 2525
2 Keitlinghaus 2460   2 Hausner 2410
3 Pekárek 2445   3 Freisler 2415
4 Prandstetter 2365   4 Borik 2390
5 Vokáč 2395   5 Vrbata 2325
6 Danner 2340   6 Brychta 2300
7 Tričkov 2380   7 Klimeš 2365
8 Polášek 2345   8 Barták 2340
    2398       2384
4A TŽ Třinec     4B Baník Karviná  
1 Velička 2400   1 Matlak 2420
2 Lerch 2395   2 Dobrovolský 2390
3 Biolek 2420   3 Michenka 2380
4 Pinkas 2345   4 Poloch 2385
5 M.Babula 2355   5 Dybowski 2350
6 M.Hájek 2290   6 Jakubiec 2280
7 Jankovec 2265   7 V.Karlík 2275
8 Kupka 2365   8 Sobek 2280
    2354       2345
5A Jiskra Staré Město   5B Slávia Havířov  
1 Hráček 2480   1 Rašík 2385
2 V.Babula 2380   2 Neděla 2405
3 Zpěvák 2355   3 Langner 2345
4 D.Vavruška 2265   4 Zabystrzan 2290
5 Vrána 2250   5 Kretek 2295
6 Hudeček 2305   6 Pacl 2295
7 Bažant 2287   7 Berechet 2430
8 A.Vavruška 2280   8 Frolík 2210
    2325       2332

 

12/1992 – 14,- Kč

Českomoravská  liga

3.kolo   Havířov – DP Praha   4 :  4     5.šach. Pacl – Barták   0  :  1

4.kolo   DP  Praha – Staré Město   4  : 4    5.šach.  Barták – Vavruška   1  : 0

2/1993 – 14,-Kč

Českomoravská liga    5.kolo   DP Praha   – Olomouc  3,5:4,5

Smejkal   ½      Žůrek

Vrbata     ½      Pastirčák

Brychta   0 :1   Zvolánek

Barták    0 :1   Oral

                                    6.kolo   Kolín – DP Praha     3,5 : 4,5

6.šach.    D.Gross   0: 1  Barták 

 

3/1993 – 14,-Kč

Českomoravská liga    7.kolo   Hradec  – DP Praha   1 :  7

6.šach.   Seifert  –  Barták   ½

                                       8.kolo   DP Praha – Vyšehrad    4,5  :  3,5

6.šach.          Barták  – Chloupek    ½

4/1993 – 14,-Kč

Závěrečné pořadí  Českomoravské ligy

 

  1. Bohemians
  2. DP Praha
  3. Olomouc

 

Medailoví podílníci:DP Praha   Smejkal   5/8;Hausner 2,5/5;Freisler  3/7;Borik  0,5/1;Vrbata  6/8;Brychra  ¼;Barták 4/6;  atd.

 

11/1993 – 14,-Kč

Rozlosování  EXTRALIGY ČR  1993 – 1994

DP  Praha             1.  Hausher    IM      2465

  1. Borik-GER –IM  2415
  2. Freisler  IM         2395
  3. Vrbata                 2325
  4. Brychta                2300
  5. Barták                 2305
  6. Klimeš                 2365
  7. Tobiáš                  2285       

 

1/1994 – 20,- Kč

Listina ELO FIDE  k  1.1.1994

1.   Blatný P.  2525

2.   Smejkal    2520

 

98. Barták      2310 (5)

7/1994 – 20,-Kč

Listina ELO FIDE  k  1.7.1994

1.    Hráček     2530

2.    Mokrý      2530

100.Barták      2310

10/1994 – 20,-Kč

EXTRALIGA  ČR  1994-1995

Sestava  DP Praha     1. Meduna  (host.,2485 GM)

                                  2. Hausner  (2470 IM)

                                  3.  J.Přibyl  (host,2420 IM)

                                  4.  Borik   (SRN,2415 IM)

                                  5.  Freisler  (2380 IM)

                                  6.  M.Přibyl (host,2360 MF)

                                  7.  Polášek  (2380 IM)

                                  8.  Vrbata  (2350)

                                  9.  Tobyáš (2305) 

                                10.  Brychta (2270 MF)

                                11.  Barták (2310)

1/1995 – 20,-Kč

Listina ELO FIDE   k  1.1.1995  Česká republika

95. Barták    2310

5/1995 – 20,-Kč

Soutěž mužstev Moravského šachového svazu

Oblast střed A

    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 suma  
1 Šternberk * 6 3 1/2 2 8 4 1/2 5 1/2 5 1/2 5 7 6 7 18 60,00
2 Přerov B 2 * 4 4 4 4 4 1/2 7 7 6 7 7 16 56,50
3 Přemyslovice 4 1/2 4 * 4 1/2 3 1/2 4 3 1/2 6 6 5 1/2 6 1/2 7 1/2 16 55,50
4 AŠK Olomouc 6 4 3 1/2 * 2 1/2 5 1/2 61/2  51/2 4 4 1/2 6    5 1/2 16 53,50
5 Mor.Třebová 0 4 4 1/2 5 1/2 * 4 1/2 4 4 1/2 6 3 5 6 16 47,00
6 Vyškov 3 1/2 4 4 2 1/2 3 1/2 * 6 4 6 6 5 6 13 50,50
7 Prostějov B 2 1/2 3 1/2 4 1/2 1 1/2 4 2 * 5 5 1/2 5 1/2 4 1/2 51/2 13 44,00
8 Prostějov C 2 1/2 1 2 2 1/2 3 1/2 4 3 * 5 5 1/2 6 7 1/2 9 42,50
9 Olomouc B 3 1 2 4 2 2 2 1/2 3 * 5 4 1/2 5 1/2 7 34,50
10 Habrovany 1 2 2 1/2 3 1/2 5 2 2 1/2 2 1/2 3 * 6 6 6 36,00
11 Přerov C 2 1 1 1/2 2 3 3 3 1/2 2 3 1/2 2 * 5 1/2 2 29,00
12 Lutín 1 1  1/2 2 1/2 2 2 2 1/2  1/2 2 1/2 2 2 1/2 * 0 19,00

 

Doplněk LOK  ČR k 1.3.1995

6086     Cedzo  Pavel      210458      1936

 

7/1995 – 20,-Kč

Listina ELO  FIDE  k 1.7.1995

Česká Republika

92. Barták      2310

 

10/1995 – 20,-Kč

Extraliga ČR  1995-1996

DP Praha (2377)                       

1 Smejkal g 2520
2 Špaček i 2400
3 Freisler i 2345
4 Hausner i 2455
5 Borik i 2400
6 Vrbata   2350
7 Polášek i 2275
8 Sabol n 2268
9 Maršálek n 2186
10 Barták   2310
11 Brychta f 2255
12 Tobyáš   2315
13 Streitberg   2260
14 Krátký n 2158
15 Rozkovec   2080
16 Zimák    

 

11/1995 – 20,-Kč

Extraliga ČR 1995/96            4.kolo        DP Praha  –  Bohemians      ½  –  7 ½

                                                                 6.šach.  Barták  – P.Zvára   (2295)  0  – 1

1/1996 – 27,-Kč

Listina  ELO  FIDE  k 1.1.1996   ČR

92.místo    Barták          2310

2/1996 – 27,- Kč

Extraliga ČR 1995-96

8.kolo   DP Praha – ZČE  Plzeň    4 : 4      7.šach.  Barták ½  Česal

9.kolo   DA Praha – DP Praha       7 : 1      5.šach.  L.Stratil  1 : 0  Barták

 

 

7/1996 – 27,- Kč

Listina ELO FIDE k 1.7.1996   ČR

108.místo     Barták   2295

10/1996 – 27,- Kč

Extraliga 1996-97  rozlosována

Dopravní podnik Mládí Praha                        

1 Jan Smejkal 2500
2 Pavel Blatný 2495
3 Nana Joselianiová 2500
4 Josef Přibyl 2460
5 Petr Špaček 2400
9 Pavel Freisler 2350
7 Ota Bořík 2410
8 Ivan Hausner 2410
9 Zbyněk Vrbata 2365
10 Petr Jírovský 2325
11 Miroslav Tobyáš 2295
12 Jan Šuráň 2315
13 Jaroslav Polášek 2380
14 Vladimír Barták 2295
15 David Navara  
16 Petr Streitberg 2360

 

1/1997 – 27,-Kč

Listina ELO FIDE k 1.1.1997  ČR

141.místo   Barták    2295

7/1997 – 27,- Kč

Přehled hráčů,kteří v období 1.1.-1.7.1997  nesehráli  žádnou partii: ČR   Barták  2295

5/2004 – 45,- Kč

Mládež na Seči

V krásném Seči u Chrudimi se hrálo ve dnech6.-13.3. mistrovství mládeže do 16 let.Osvědčený tým vedený Jaroslavem Hájkem zvládl org,soutěže na výbornou,připravil dokonce i dva turnaje pro doprovod.

D10  1.-3. Langerová,Steinhauserová a Škorvagová 5,Kuchynková 4,5;Sabolová a Lehárová 4; atd.celkem 11 hráček.

D12  1.Kar.Němcová 8,5;2.Havlíková 7,5;3.Valešová 6,5; atd.celkem 18 hráček.

D14  1.Kat.Němcová7,5;Bálková 6,5;3.-4.Čuprová a T.Olšarová  5,5atd.celkem 19 hráček.

D16  1.Pertlová 7,5;2.Kr.Němcová 6,5;3.Kubíková 6;atd.celkem 13 hráček.

H10  1.Plát Vojtěch 8;2.-3. O.Boráň a Braun 7;atd.celkem 22hráčů.

H12  1.Krejčí 7;2.Bureš 6,5;3.-4.Kočiščák  a Uherek6;atd.celkem 22 hráčů.

H14  1.Rojíček 7,5;2.T.Böhm7,;3.-4.Uřičář a Biolek 6,5;atd.celkem 22 hráčů.

H16  1.M.Petr 7;2.-3.J.Příborský a M.Příborský  6,5;atd.celkem 22 hráčů.

9/2004 – 45,-Kč

Mistrovství Evropské unie mládeže

 Pro ČR a a další nové členy  EU byla účast na 2.mistrovství premiérou.Ve dnech  23.-31.8 hostilo půvabné rakouské městečko Mureck 128 mladých šachistů  z 19 zemí.Z Česka se zúčastnilo 5 reprezentantů v kateg.od 10 do 14 let,nejstarší kategorii do 16 let jsme neobsadili.Výprava ze Slovenska byla o 2 hráče početnější.V každé věkové kategorii hráli chlapci a dívky společný turnaj ,vyhlášení vítězů ale proběhlo pro obě skupiny samostatně.V době volna jsme vyměnili  šachovnici za zelený trávník a pokračovali v dalších bojích.Po vyčerpávajích bojích se všichni hráči další dva dny jen ploužili a velice rádi usedávali za šachovnici.Na samotnou hru to však asi mělo blahodárný účinek,protože v konečném součtu si česká výprava odvezla  hned tři poháry:zlatem se ozdobil Vojtěch Plát mezi nejmladšími chlapci,stříbrná skončila Anna Bálková mezi čtrnáctiletými dívkami,bronzem se může chlubit Jan Krejčí v kategorii dvanáctiletých chlapců.Diplom za páté místo získala Karolína Langerová mezi začínajícími děvčaty.Jakub Uřičář  skončil mezi čtrnáctiletými  hochy s padesáti procenty možných bodů na 16.místě.

Konečné pořadí:

Do 10 let: 1.Vojtěch Plát 7,5/9;2.-3.Saatdijan(FRA) a Kovácz(HUN)6,5

Do 12 let: 1.Mihok(GER) 7,5;2.-3. Delivre(FRA) a Krejčí 7;

A  něco málo z historie

Rozpis termínů turnajů v šachu v roce 1962/63  
       
Datum Krajský  přebor Okresní přebor  
       
9.12.1962 M.Třebová-VŠ Pardubice Radiměř-M.Třebová  
6.1.1963 Chrudim-M.Třebová M.Třebová-Měst.Trnávka  
20.1.1963      
3.2.1963 M.Třebová-Lanškroun    
17.2.1963 Č.Třebová-Mor.Třebová M.Třebová-Křenov  
3.3.1963 VŠ Pardubice-M.Třebová Svitavy A-Mor.Třebová  
10.3.1963 M.Třebová-Chrudim    
24.3.1963   Jevíčko-M.Třebová  
7.4.1963 Lanškroun-M.Třebová Svitavy B-M.Třebová  
28.4.1963 M.Třebová-Č.Třebová    
       
  ing.Arnošt Štolba Metoděj Stejskal  
  předseda org.pracovník  

 

Zápasy v sezoně 1961/1962 mužstva Slovanu B
       
10.12.1961 M.Třebová B-M.Třebová A 3  :  3  
7.1.1962 Polička-M.Třebová 2  :  4  
21.1.1962 M.Třebová- Křenov 3  :  3  
4.2.1962 M.Třebová Svitavy A 0,5 : 5,5  
18.2.1962 Trnávka-M.Třebová 6  :  0  
9.3.1962 M.Třebová-Jevíčko    
19.3.1962 Radiměř-M.Třebová    
1.4.1962 M.Třebová-Svitavy B    
16.4.1962 Litomyšl-M.Třebová    

 

Okresní výbor ČSTV ve Svitavách – sekce šachu

Rozpis okresního přeboru jednotlivců v šachu pro rok 1963

Muži:Jiskra Litomyšl – Vondráček Jan,Kříž Jaroslav,Niger Karel

          Sokol Radiměř – Jandl František

          Slovan M.Třebová – Rolenc Zdeněk,Sedláček Jiří,Nečesánek Josef

          TJ Svitavy – Zehnal František,Řeha Karel,Svěrák Jan,Máhr Jindřich

           Sokol M.Trnávka – Leischner Josef

Dorostenci:  Slovan M.Třebová – Zeman Ladislav

Rozpis turnajových utkání obl.soutěže skupiny „D“ v roce 1967/68-začátek vždy v 9,00 hod.

Utkání Den Domácí                        Hosté Místnost Výsledek
        M.Třebová /Soupeř
         
I. 22.10. Ústí n/Orlicí-M.Třebová HotelPraha 4,5         3,5
II. 5.11. M.Třebová-Česká Třebová Hotel Slavia 6            1
III. 19.11. Polička-M.Třebová Sokolovna 3            5
IV. 3.12. M.Třebová-Dlouhá Třebová Hotel Slavia 4            4
V. 14.1. Žamberk-M.Třebová Hotel Rubín  
VI. 28.1. M.Třebová-Svitavy Hotel Slavia 3            4
VII. 11.2. Lanškroun-M.Třebová Dům sportu 2            5
VIII. 25.2. M.Třebová-Choceň Hotel Slavia  
IX. 24.3. Litomyšl Hot.Zlatá hvězda

 

Soupiska hráčů:  1.Rolenc Zdeněk            A-mužstvo

                            2.Kopecký Jaroslav

                            3.Nečesánek Josef

                            4.Chvojka Antonín

                            5.Janisch Emil

                            6.Stejskal Metoděj

                            7.Kotva Milan

                            8.Belej Ivan

                            9.Novák Miroslav

                           10.Seidl Václav

                           11.Endl Vlastimil          (Rozepře s p.Kopeckým)

                           12.Valíček Karel

                           13.ing.Štolfa Arnošt

                           14.Fronek Josef

                           15.Komárek Alois

Soupiska družstva „B“ TJ Slovan Mor.Třebová pro sezonu  1961/1962

      výk.
    dat.naroz. třída
1 Bubeník Augustin 20.7.1902 III
2 Záhrubský František 19.1.1914 III
3 Nečesánek Josef 13.2.1936 IV
4 Rathouský Jan 31.12.1920 IV
5 Weiss Jindřich 8.7.1904 III
6 Jirouš Ludvík 18.8.1912 IV
7 Kudlička Jan   IV
8 Frydryšek Antonín 17.1.1895 III
9 Polášek Jan 16.1.1914 III
10 Škrabal Stanislav 10.11.1935 IV
11 Valíček Karel 10.5.1939 IV
12 Lattenberg František 17.3.1940 IV

 

Další z hráčů TJ Slovan : Závada,Snášel Karel,Jeřábek Jan.Červínek Jan,Dostál Jiří,Hampl,

Krček Zdeněk,Sikora Pavel,Sedláček Jiří,Sedlák Zdeněk,Klempa Jiří,Navrátil Miroslav

Charvát Pavel a další.

V Moravské Třebové  17.4.2012

Autor: Zdeněk Sojma, dne 27.04.2012 v 20:42:48

1 komentář k “Časopis šach”

Reagujte

Musíte být přihlášen, aby jste mohl komentovat.