Šachový turnaj v rapidu na Bouzově – 5.ročník

Splnili jsme předsevzetí z loňského roku a už potřetí jsme se vypravili na Bouzov na šachy, na pátý ročník turnaje v rapidu. Opět se hrálo tempem 2×20 minut na devět kol. Počasí tentokrát šachistům přálo. Bylo pošmourno, trochu poprchávalo, teploty kolem dvacítky, prostě ideální počasí na šachy. Ve velkém sále v podhradí ikony českých hradů se sešlo skoro osmdesát šachistů všech věkových kategorií a výkonnosti. Šestnáct hráčů s elem nad 2000 přidávalo turnaji na vážnosti. Náš oddíl tentokrát vypravil plné auto ve složení Milan Kotva, Tonda Chvojka, nováček našeho oddílu Vladimír Adámek a já. Myslím, že jsme ostudu neudělali. Já jsem si zopakoval pátou příčku z předminulého ročníku. Zahrál jsem si se šachovou špičkou turnaje a dokonce jedno kolo jsem usedl na první šachovnici proti pozdějšímu vítězi. Milan skončil trochu za svými možnostmi na sedmnáctém místě. Trochu zbytečně rozdal dva body papírově slabším soupeřům. Opět mu byla osudná jediná dívka turnaje. Tonda si uhrál svůj standard. Pěkných pět bodů ho zařadilo na 31. místo. Milým překvapením byl výkon našeho mladíka. Na svém prvním turnaji v životě uhrál čtyři a půl bodu a skončil v polovině tabulky na 38. místě. Celý turnaj vyhrál Tomáš Cagašík, před Františkem Vránou a Vítem Valentou.  

Kompletní výsledky si můžete prohlídnout na chess-results.com

Jeden komentář: “Šachový turnaj v rapidu na Bouzově – 5.ročník”

Napsat komentář